TOP-5.2.1-15-BO1-2016-00003 – A társadalmi együttműködés erősítését szolgáló helyi szintű komplex programok Putnokon

Projekt azonosító száma: TOP-5.2.1-15-BO1-2016-00003
Szerződött támogatás összege: 54 000 000 Ft
Összköltség: 67 463 503 Ft
Projekt címe: A társadalmi együttműködés erősítését szolgáló helyi szintű komplex programok Putnokon
Kedvezményezett neve: Putnok Város Önkormányzata
Konzorciumi tag: Putnoki Humán Szolgáltató Központ
A támogatás mértéke százalékban: 100 %
Megvalósítási helyszín: Putnok
A projekt fizikai zárása: 2023.11.30.

Projekt tartalmának bemutatása:

Folyamatos szociális munka megteremtése
Törekvés az egészség fejlesztésére, és Bűnmegelőzést, a közbiztonság javítását elősegítő programok – ezeket részben kívánjunk megvalósítani csoportos interaktív előadások keretében.
Putnok város célja mindig az volt, hogy az egyenlő bánásmódot, az esélyegyenlőséget, a közszolgáltatásokhoz történő egyenlő hozzáférést, a diszkriminációmentességet, szegregációmentességet biztosítsa a foglalkoztatás, a szociális biztonság, az egészségügy, az oktatás és a lakhatás területén. Várásunk nem telepfelszámolásban, hanem integrációban gondolkozik. A TOP-5.2.1-15 projekt keretében is ezt a vonalat szeretnénk követni.

Első körben tervezünk a szakmai program részeként, 5 féle témában előadásokat, amik havi szinten megtartásra kerülnének a 24 hónap alatt. Mindenképp interaktívnak tervezzük, figyelemfelkeltőnek, amely új információt nyújt számukra, hogy a projekt megvalósításának ideje alatt mindig újabb és újabb tudással és élménnyel gazdagodjanak.

Az előadások csoportosan zajlanak majd bűnmegelőzést, a közbiztonság javítását elősegítő szemléletformáló programok „A felzárkózáshoz tanulnunk kell” – kisgyermekes édesanyák “klubja” pénzügyi, adósságkezelési tanácsadás Egészségügyi programok (beleértve a prevenciós előadásokat) Csoportos családszervezési, életvezetési ismeretek, háztartási ismeretek A sütés, főzés alapjai – Alapvető tudnivalók – megismerkedés a lakóhelyük szerinti “Gömöri ételekkel” témákban.

Ezzel az a célunk, hogy a szociális munkások napi szintű segítő munkáját, elősegítsük, illetve pozitív irányba mozdítsuk elő úgy, hogy nem csak egyén szinten jelennek meg ezek a témák, hanem csoportos, közösségi formában is.. A szociális munkások segítő tevékenységét a problémák feltérképezésével, egyéni fejlesztési tervek készítésével, az egyéni fejlesztési tervek folyamatos felülvizsgálatával; egyéni pénzügyi, családszervezési és életvezetési tanácsadásokkal, adósságkezelési tanácsadásokkal kívánjuk megvalósítani.